"החיים זה מה שקורה בזמן שאתה עסוק בלתכנן תוכניות אחרות" שר ג'ון לנון בשיר Beautiful Boy. משפט שמתאר היטב את תחילת החופשה שלי במילאנו. חופשה אליה יצאתי עם אמי, אחותי ובתי הבכורה.

 
ממילאנו בכלל ומשכונת נבילי (Naviglio) בפרט התלהבתי בזכות הפוסט הנפלא שכתבה אלונה בבלוג שלה. הבנתי שזו השכונה המתאימה לסוג החופשה אותה רציתי לבלות עם בנות משפחתי. אספתי מידע, סידרתי סידורים, הזמנתי דרך אתר בוקינג חדר במלון ליד שדה התעופה ללילה הראשון ודירה בנבילי לשאר הלילות, אפילו כתבתי מראש פתיחה לסיפור החופשה שלנו וכך כתבתי:  
סיפרתי לחברה שאני נוסעת ל-5 ימים למילאנו. "חמישה ימים רק מילאנו? לא תשתעממו? אנחנו הספקנו את מילאנו ביום אחד!" הרי זאת בדיוק הנקודה, אני מהמפסיקים לא מהמספיקים. אני מפסיקה כדי להתבונן במשהו מעניין, אני מפסיקה כדי לשבת בשקט ובנחת ולשתות קפה טעים עם עוגה מגרה או סתם אספרסו עם כדור גלידת וניל (מומלץ!!!). מטיול לטיול אני מכינה פחות מידע ונותנת לעצמי לזרום עם העיר, לשוטט, לטעות, לתהות על קנקנה. לדעת את העיר. להרגיש את החיים שבה. זה מה שתכננתי לטיול הזה במילאנו. טיול משפחתי, רב דורי, על טהרת הכוח הנשי. בקיצור נסעתי עם אמא שלי, אחותי ובתי הבכורה לחגוג לבתי כמעט יום הולדת 18, סיום בי"ס ועוד מעט גיוס. 
מבט על העיר מגג הדואמו 

אבל…כמו שאפשר להבין מהפתיח, תוכניות לחוד ומציאות לחוד.

טראם מקושטת היו הרבה קרונות טראם מענינים שראינו ברחובות
יום חמישי, שעת בין ערביים יפה ונעימה, אנחנו ברכב בדרך לשדה התעופה. פתאום, צפצוף בנייד, מייל מאתר בוקינג 
 "Your Action is Requested". פתחתי את ההודעה ו…חושך, הלב הגביר את הקצב והיסטריה קלה התחילה להתגנב. הדירה שהזמנתי בשכונת נבילי לא יכולה לכבד את ההזמנה.
"The Apartment has been in touch with us today regarding your reservation . Unfortunately The Apartment won’t be able to honour this reservation and accommodate you on the dates of your planned stay. We sincerely apologise for any inconvenience this may cause.
We’re pleased to let you know that The Apartment has found a solution for you and has arranged for you to stay at another location."
בתי קפה לאורך התעלה בשכונת נבילי
הציעו לנו דירה חלופית באזור אחר של העיר. לא מסרו פרטים רבים מלבד כתובת ושהדירה גדולה ומרווחת יותר מהדירה שהזמנו. מאד התנצלו והביעו רצון לעזור כפי יכולתם. היכולת שלי להגיב לתקלות מסוג זה נמוכה. ספונטניות היא לא אחת התכונות שמתארות אותי. אז מה עשיתי? התקשרתי להורים שלי לעדכן ולהתייעץ (וגם קצת לכעוס ולפרוק את התחושות הלא נעימות שהציפו אותי). החזרתי מייל מבואס לבוקינג וביקשתי עוד מידע על הדירה החלופית. הדגשתי שחשוב שיהיה wi-fi כי זו דרך התקשורת שלנו עם שאר בני המשפחה שנשארו בארץ. חשוב שלא יהיו הרבה מדרגות כי אמא שלי כבר לא צעירה וקשה לה לעלות לקומה חמישית בלי מעלית.

זוג יושב בבית קפה
ישבנו בדיוטי-פרי ואחותי חיפשה לנו מקום לינה חלופי. כל הכיף וההתרגשות שלקראת טיסה התפוגגו ונשארו רק מתח ואכזבה. אני הייתי מאד מאוכזבת מחלום נבילי שהלך ונמוג לו בערפילי האינטרנט. התשובה מאתר בוקינג בישרה שיש לדירה מעלית ויש בה אינטרנט. הם גם צרפו כמה תמונות יפות של הדירה. אמא שלי ואני החלטנו לקבל את ההצעה שלהם ולגמור עם זה. אחותי רצתה להמשיך לחפש אבל לי לא היה מספיק כוח ומצב רוח להתחיל מחדש בחיפוש דירה.
 
קישוט על גג הדואמו

ב
סתר ליבי קיוויתי שנגלה שכונה חדשה ומגניבה, שהמזל יאיר לנו פנים, שנאהב את המיקום החדש. רציתי, קיוויתי, ייחלתי, אבל…זה לא קרה, או לפחות זו לא היתה אהבה ממבט ראשון. אמנם הדירה היתה יפה, מרווחת ונוחה, דירת גג עם מרפסת. אבל, המעלית הגיעה לקומה אחת מתחתינו, לקומה שלנו הובילו מדרגות צרות. תחנת המטרו (עוד גורם חשוב שהתייחסתי אליו בחיפוש הדירה) רחוקה מדי. השכונה שקטה ומנומנמת. עם כל יום שעבר נהנינו יותר מהדירה. למדנו את דרכי התחבורה המיטביות ושכללנו את יכולת ההתמצאות שלנו. הכרנו מאפיה קטנה וטעימה, פאב שכונתי, בית קפה, שדירה נעימה, גלידריה. השתלבנו בחיי היומיום של השכונה וגילינו את היופי החבוי בה.

בדרך מהדירה לתחנת המטרו
מסקנות:

* טוב שהזמנתי דרך בוקינג. הם טיפלו ביעילות בבעיה. נתנו תחושה טובה של רצון לעזור והיוו גב ומשענת.
 
Dear ms Ifat —,
… Not only do I want to help you with any questions you may have but make sure you have a solution to your problem.
 
נכון שהתוצאה לא היתה לגמרי לרוחנו, נכון שהכל קרה ברגע האחרון ואולי אפשר היה למצוא פתרון מתאים יותר אבל, גם לא נשארנו נטולי דירה לחלוטין, שזה חלום בלהות מבחינתי.
 
* החופשה התחילה במתח ואי נעימות כל זה לא פגע בכלל בהנאה שלנו מהחופשה. ברגע שהחלטנו לקבל את הדירה החלופית הנושא ניסגר ולא נתנו לו לפגום בהנאה שלנו. צריך לקחת דברים בפרופורציות הנכונות ולא לתת לתקלות לא נעימות ככל שיהיו לקלקל חופשה לה חיכינו כל כך.
 
* מילאנו יפה ונעימה אפשר לבלות בה מספר ימים נפלאים ומהנים. זו בכלל המסקנה של הפוסט הבא בו אני מספרת על החוויות שלנו במילנו. 

אם תרצו לקבל ממני עידכונים על פוסטים חדשים אפשר להרשם (להשאיר כתובת מייל בתיבה למטה). אם גם אתם חוויתם תקלות כאלה או אחרות בחופשה שלכם, אשמח אם תשתפו. אני מאמינה ששיתוף עוזר לכולנו להתכונן טוב יותר. 
 
אסיים בברכת שנה טובה, 
שנה של חופשות מהנות, 
שנה של התחדשות וצמיחה גם אם קיים קושי. 
שנה בה נדע למצוא את הטוב והיפה בכל, 
אפילו במה שנחווה כמכשול.

Facebook Comments

תגובות פייסבוק