עצרנו את הרכב בכיכר העיירה המנומנמת. שעת ערב, החשיכה ירדה ואנחנו היינו מיואשים. לידנו עצר הרכב של החברים איתם טיילנו. גם הם כבר היו עייפים ומרוטים, מהרכב שלהם בקע בכי של פעוט לא מרוצה. 
היום התחיל בהבטחה גדולה. פתחנו את חלון המלון והנוף של אגם גארדה ניבט אלינו כחול ומזמין.
סירות עוגנות באגם גארדה

גם מהנסיעה צפונה, בנופים היפים של הדולומיטים המערביים, נהנינו. נסיעה איטית ונינוחה עם עצירה לפיקניק ושיטוט קל בחיק הטבע.
פיקניק בדרך מגארדה צפונה

 

שעת צהרים עברה והגיע הזמן למצוא את ה"בית" שלנו לשבוע הקרוב. סתיו, חשבנו לעצמנו, עונת התיירות הסתיימה, אין בעיה למצוא דירת נופש פנויה. עברנו עיירה אחרי עיירה וראינו שכולן נטושות. בין העיירות השתרעו מטעי תפוחים ובהם נמצאו תושבי העיירות, עסוקים בקטיף תפוחים. מסתבר שב- Val di Nonבסתיו עסקי התיירות סגורים, כל המאמצים מופנים לעניין אחד – קטיף תפוחים.

אגם בדולומיטים המערביים

אמנם זה לא היה הטיול הראשון שלנו, אבל עדיין הייתי "ירוקה", חסרת ניסיון בתכנון טיולים כאלה. חשבתי "שיהיה בסדר", שנסתדר, אבל הכל היה לא בסדר, בכלל לא בסדר, שום סדר לא היה.

מי טורקיז אחד האגמים היפים בדולומיטים המערביים

"זהו, מפה אנחנו לא זזות!!!" אמרנו באותה כיכר עיירה מנומנמת. הגברים יצאו לסיור ומצאו לנו מקום לינה לא אידיאלי ולא אופטימלי אבל לנו נגמר הכוח לחפש. נאלצנו להסתדר עם מה שיש.

צלב באחת הפסגות של האלפים על גבול איטליה אוסטריה

בשאר הימים טיילנו במקומות נפלאים: אגם Tovel ואגם Molveno, רכבל ליד הגבול עם אוסטריה שהעלה אותנו לגובה 3200 מ', טיול לעיר עתיקה וטיול לאורך נחל עד שהגענו למפל יפה.

סירת פדלים באגם מולוואנו

טיול באווירת סתיו לאורך נחל עד מפל יפה

המפל בקצה השביל 
…. למרות כל הנופים היפים והמאכלים הטעימים, התחושה שנשארה לי הייתה של החמצה גדולה. חזרתי ארצה עייפה ולא מרוצה.

נחל וצבעי שלכת

עשר שנים אח"כ…

טברנה באחד מחופי הפלופונז
 
עצרנו את הרכב בכניסה לעיירה המנומנמת. שעת ערב, החשיכה ירדה ואנחנו היינו עייפים. לידנו עצר הרכב של החברים איתם טיילנו. גם הם כבר היו עייפים ורעבים. קולות רוטנים עלו מהספסל האחורי ברכב שלהם וגם ברכב שלנו. 
את היום הזה התחלנו מוקדם בבית שלנו, נסענו לשדה התעופה, עמדנו בתורים, חיכינו, קנינו, אכלנו, טסנו, נחתנו, שכרנו רכבים ונסענו נסיעה אחת ארוכה מאתונה לקצה הדרומי של יבשת יוון, מפרץ קלמטה alamataK בפלופונז.
 
מפרץ בפלופונז
 
זו הפעם הראשונה מאז הטיול ההוא שהעזנו לנסוע לטיול בחו"ל ביחד עם עוד משפחה. הפעם תכננתי את כל הטיול מראש הרבה זמן מראש. אספתי מידע, סיננתי, בחרתי, סידרתי והדפסתי. מקומות לינה הוזמנו, גם רכבים. הכל היה מוכן ומאורגן אבל…מזג האוויר, הוא לא התחשב. סתיו אמר בן זוגי, החזאי הפרטי שלנו, מזג האוויר הפכפך והמליץ לשנות כיוון. אין ברירה, הסביר, אם נתעקש הטיול יתחרבש. כך יצא שבמקום טיול מתוכנן לפרטי פרטים במרכז וצפון יוון נסענו דרומה, לפלופונז, בלי מידע ,בלי תוכניות, רק עם וילה שהוזמנה יום לפני הטיסה (והרבה חששות שלי).
 
ענן סערה, הגשם מתקרב, סתיו מתאפיין במזג אוויר הפכפך
 
חיכינו לבעל הוילה בכניסה לעיירה, עייפים, רעבים ומותשים. נסיעה קצרה אחריו הביאה אותנו לגן-עדן. כל הקשיים התפוגגו, נעלמו. אנחנו נותרנו חסרי מילים. אם מדמיינים וילה מפנקת זו התוצאה. בכזאת וילה לא היינו וגם לא נהיה בקרוב. בית מרווח ואסתטי, מטבח מאובזר, חצר גדולה, בריכה פרטית ונוף נפלא של מפרץ קלמטה. 
 
בריכה מפנקת בוילה

מבט מהוילה לכיוון החוף

ארוחת ערב בטברנה מקומית הכניסה אותנו לאווירה יוונית נינוחה, אווירה שנמשכה לאורך כל הימים, גם בימים סגריריים וגשומים.

בירה ומצב רוח טוב בטברנות ביוון 
במשך החופשה טיילנו במקומות נפלאים: חופי ים שלווים, מצודות וונציאניות, נמלים וטברנות, טיול לחורבות של עיר עתיקה, טיול לאורך נחל עד שהגענו למפל יפה.
  

עיירת חוף בפלופונז

חוף בפלופונז ליד קלמטה
כנסיה עתיקה במיסטראס

 … הנופים היו יפים, המאכלים טעימים והתחושה נינוחה. חזרתי ארצה שמחה ורגועה.

התחדשות (מתוך ספר הטאו / לאו צה, תרגום: ניסים אמון)

הקדש עצמך להשגת שלוה
רוקן עצמך משאיפות אחרות
מי שהרבה להתרוקן
ישאר בסוף עם שלוה גדולה
כזה הוא העולם
מיליון דברים מופיעים יחד
ומליון דברים נסוגים
הביטו בצמחי הבר
שהנצו לזמן קצר ופרחו בהדר
ואחר כך שבים
לנוח באדמה
אני רואה את הדברים עולים
ורואה אותם נעלמים
מחזוריות של לידה ושיבה

יש בה יופי ושלוה

 

אוניות בנמל

לסיום מתבקשת מסקנה, איזו תובנה שעולה מתוך שני הטיולים הדומים שונים האלה, ובכן, אשמח שתשתפו אותי במסקנה שלכם, בתובנה שלכן, בחוויה דומה או שונה, מחשבה שעולה לאחר הקריאה. תודה.

—————————————————
 
*מידע על Val di Non אפשר למצוא כאן וכאן (מאז הטיול שלנו עברו אי אלו שנים, עסקי התיירות מאד התפתחו מאז ואני מאמינה שהם פעילים גם בעונת קטיף התפוחים). סיפור הטיול שלנו בפלופונז מופיע בבלוג שלי באתר למטייל. 

*אם התעורר בכם חשק לטיול סתווי אני ממליצה לקרוא את הסיפור של מיכל על סונטת סתו איטלקית ואת הסיפור של רבקה על העונה הבוערת.

Facebook Comments

תגובות פייסבוק