(אפריל 2018)

איפה אפשר למצוא מוזיאון מקסים שמתאים לכל הגילאים, לוע הר געש פעיל ואגם יפה שניתן לשוט בו? כל אלה נמצאים בהאקונה Hakone, אזור הררי מקסים ליד הר פוג'י. אזור עשיר במעיינות חמים ובמגוון אטרקציות והוא מתאים לכל הגילאים, גם לטיול משפחתי עם ילדים.

תחנת Togendai שלחופי אגם Ashinoko

האקונה הוא אתר תיירותי פופולרי בקרב יפנים ותיירים מארצות אחרות שמחפשים לגוון את הביקור בטוקיו. האקונה נמצא במחוז קאנאגאווה Kanagawa והוא חלק מ Fuji Hakone Izu National Park. ביום עם ראות טובה אומרים שאפשר לראות את הר פוג'י. אני טיילתי ביום מעונן, ערפילי ואפרורי כך שלא ראיתי את ההר. ביום אחר טיילתי ליד ההר עצמו והוא מאד מרשים, זו חוויה לצפות בו. הסימטריה שלו, הבדידות בה הוא מזדקר מעל הסביבה הקרובה, השלג שמכסה אותו, כל אלה יצרו מראה לבן ומרשים. ביום בו יש ראות טובה המראה בודאי נפלא.

הר פוג'י מבט מאגם Kawaguchi

Hakone Free Pass

ההתניידות באזור האקונה נוחה הודות לכרטיס אזורי שנקרא Hakone Free Pass. זהו כרטיס תחבורה אזורי שתקף ל 2-3 ימים רצופים. הוא לא זול (4000 ין ליומיים מתחנת Odawara), אבל מאפשר שימוש במגוון רחב של אמצעיי תחבורה: אוטובוסים (שימוש בלתי מוגבל ב- Odakyu-affiliated buses), שני סוגי רכבות, רכבל שנוסע מעל לוע הר געש מעשן וספינה שנראית כמו ספינת פיראטים. הסיבוב שהכרטיס מציע מהנה ומעניין. בנוסף הכרטיס מקנה הנחות באטרקציות שונות כמו המוזיאון הפתוח. את הכרטיס ניתן לרכוש בטוקיו ב- Shinjuku Station או באזור האקונה. למי שלא מגיע מטוקיו מומלץ לקנות אותו בתחנת אודוורה Odawara. למידע מפורט על הכרטיס לחצו כאן

Hakone Open Air Museum – פסלים של הנרי מור Henry Moore

בהאקונה טיילתי עם ההורים שלי, איתם נסעתי ליפן לפגוש את אחי ומשפחתו. בנסיעה ליפן שילבתי בין מפגש משפחתי לטיול. לכן, יצא כך שבהאקונה טיילנו רק יום אחד. ביום אחד אפשר להספיק לחוות רק קומץ מהאפשרויות שיש באזור. התרשמתי מיופיו של האזור. זהו אזור הררי מכוסה עצים. עצי הסקורה, שפרחו בדיוק בזמן הביקור שלי, ניקדו בלבן את היער הירוק. גם בלי פריחת הסקורה היער מרשים בשפע הגוונים שלו. על פריחת הסקורה כתבתי כאן.

Hakone Tozan Railway

את הסיבוב באזור האקונה התחלנו  ב- odawara בה ניתן לרכוש את הכרטיס האזורי (בסוף הפוסט צרפתי את מפת האקונה עם סימוני התחנות בהן עצרנו בסיבוב שלנו באזור). מ- odawara המשכנו ברכבת ל hakone yumoto בה מחליפים לרכבת שמטפסת על ההר. Hakone Tozan Railway היא רכבת ההרים העתיקה ביפן. מסלול הרכבת מאד יפה, הוא עובר בתוך יערות, על גשרים מעל ערוצים עמוקים, בתוך מנהרות ועוצר בכמה עיירות קטנות וציוריות. מספר פעמים לאורך הנסיעה הרכבת משנה כיוון (switchback) כדי להתמודד היטב עם המדרון התלול עליו היא מטפסת (מגובה 100 מ' לגובה 540 מ'). הרכבת מחברת בין Hakone-Yumoto  ל- Gora והנסיעה אורכת 35 דקות. אנחנו ירדנו בתחנת Chokokunomori שנמצאת ליד המוזיאון הפתוח (תחנה אחת לפני Gora).

פסל של Kotaro Takamura במוזיאון הפתוח

בנסיעה ברכבת הזאת היתה לנו חוויה פחות נעימה. הוריי כבר לא צעירים. הרכבת היתה עמוסה. עמדנו ליד הכסאות ששמורים לאנשים מבוגרים ונשים בהריון. המשפחה שישבה על כסאות אלה לא קמה ולא הציעה להוריי לשבת, למרות שהנסיעה לא קלה. מקרה דומה ראיתי פעם אחת באוטובוס בו זקן יפני כעס על בחורה שלא פינתה לו את הכיסא עליו ישבה ושהיה מיועד למבוגרים. מצד שני היו מקרים אחרים בהם כן הציעו להוריי לשבת, אפילו שזה לא היה כיסא ששמור למבוגרים.

Hakone Open Air Museum

המוזיאון הפתוח בהאקונה

המוזיאון מציג בהצלחה רבה ובהרמוניה פסלים על רקע הטבע המרשים שמקיף אותו, הרים מיוערים ועמקים. על מדשאות המוזיאון פזורים פסלים שנוצרו ע"י מגוון רחב של פסלים יפניים וזרים. אפילו מצאתי פסל אחד של טומרקין. ישנם מספר פסלים שיצר הנרי מור Henry Moore.

פסלים של (מימין למעלה נגד כיוון השעון): Henry Moore, Niki de Saint Phalle, Antony Gormley, Santiago de Santiago Hernandez, Takashi Mine

מלבד הפסלים, ישנן פינות חמד נעימות, יש כמה מתקנים שמיועדים לילדים למשחק והנאה, יש מסעדה וליד המסעדה יש אמבט/תעלה עם מים חמים לטבילת הרגליים. זו חוויה מהנה. יושבים בחוץ, טובלים את הרגליים בתעלה שבה זורמים מים חמים ומתבוננים במבקרים, בנוף ובפסלים. מגבת קטנה אפשר לקנות במקום.

מימין למעלה נגד כיוון השעון: Toshiko Horiuchi MacAdam, Bukichi Inoue, Arnaldo Pomodoro, Marta Pan

יש גם ביתן גדול שמוקדש לפיקאסו עם אוסף מאד מעניין של יצירותיו. מגדל תצפית שעשוי מויטראזים והכניסה לתוכו היא חוויה מהנה. מאד נהנתי מהביקור במוזיאון הפתוח ובעיני הביקור בו  מומלץ ומתאים לכל הגילאים.

פסל של Carl Milles

לעוד מידע כנסו לאתר המוזיאון.

מהמוזיאון עלינו ברכבת ל- Gora שהיא התחנה האחרונה של רכבת זו.

משם המשכנו עם ה- Hakone Tozan Cablecar עד לתחנת Sounzan. זוהי רכבת שעולה בתלילות על ההר, בקו ישר מגובה 540 מ' עד לגובה 750 מ'.

Owakudani

Owakudani הוא האזור שסביב המכתש שנוצר בהתפרצות האחרונה של הר האקונה לפני 3000 שנה. ברוב האזור יש פעילות וולקנית; אדי גופרית ומעיינות חמים. מסלול הליכה קצר מוביל לאזור הוולקני בו ניתן לצפות בזרמי קיטור ובריכות מבעבעות. אפשר לקנות ביצים שבושלו במים החמים האלה. הקליפה שלהן שחורה בגלל הגופרית שמצויה במים. אומרים שהן טובות לבריאות. אני לא אוהבת ביצים קשות (גם לא כאלה שבושלו בחמין) ולכן לא טעמתי.

ל- Owakudani אפשר להגיע עם הרכבל Hakone Ropeway שמחבר בין תחנת Sounzan לתחנת Togendai שלחופי אגם Ashinoko. באמצע יש לרכבל תחנה ב- Owakudani. בתחנה זו שהיא בשיא הגובה (1044 מ') עוברים מרכבל אחד לרכבל אחר. כל הנסיעה אורכת כחצי שעה.

העליה ברכבל היתה בנוף חביב לא מלהיב, אבל פתאום הרכבל הגיע לשיא הגובה ולוע הר הגעש נפער מתחת. כל האנשים בקרון וגם אני נדהמנו, התלהבנו ובקריאות 'ואוו' הבענו את ההתרגשות שלנו. זה באמת מחזה יוצא דופן. הרגשתי כמו בסרט אימה עתידני.

אפשר להגיע ל- Owakudani גם ברכב. האזור מאד מתויר וכמו בכל מקום הומה תיירים ישנן חנויות של מזכרות ומסעדות. אכלנו במסעדה יפנית בסגנון 'אכול כפי יכולתך'. המנות שטעמתי היו נפלאות והארוחה היתה מצוינת. מהאזור התיירותי אפשר לצאת למסלולי הליכה מאתגרים. עוד מידע ניתן למצוא כאן.

אגם Ashinoko

ההתפרצות הוולקנית האחרונה של הר האקונה, לפני 3000 שנה, יצרה קלדרה. קלדרה היא התוצאה של התמוטטות קירות לוע הר געש. בהיעדר ניקוז הלוע התמלא במים וכך נוצר אגם Ashinoko. חברת Hakone Sightseeing Boats מפעילה ספינות ששטות מ Togendai שבצפון האגם לעיירות Moto-Hakone ו- Hakone-machi שבדרום האגם. שייט מצד אחד לצד השני אורך 30 דקות ועולה 1000 ין (חינם בכרטיס האזורי). נהנתי מהשייט למרות הראות הלקויה והרוח הקרה. הערפילים אפילו הוסיפו נופך של מסתורין לנופי האגם.

Hakone Checkpoint

ירדנו מהספינה בעיירה Hakone-machi.

ליד העיירה, במרחק של מספר דקות הליכה, נמצא ה- Hakone Checkpoint. הוא נבנה בשנת 1619 ע"י השוגון Tokogawa שהקים 53 מחסומים (sekisho) על הדרכים הראשיות כדי להגן על Edo, השם הקודם של טוקיו. במחסומים ביצעו ביקורת על תנועת אנשים וסחורות וגם גביית מיסים. המבנה בהאקונה היה אחד הגדולים והחשובים מביניהם ופעל לאורך כל תקופת האדו. כיום המבנה שוחזר והוא משמש כמוזיאון קטן שבו מדגימים את ההיסטוריה של המקום בעזרת מיצגים. אנחנו רק חלפנו ברחוב הראשי ולא נכנסנו לתצוגות (הכניסה עולה כסף). מבחוץ התצוגות נראות מעניינות, במיוחד עבור ילדים.

בהמשך מתחילה שדרת עצי ארז בני 350 שנה. העצים מאד מרשימים. אפשר להמשיך הלאה ולהגיע לעוד כמה מקומות מעניינים. אנחנו ויתרנו כי כבר היה מאוחר. עוד מידע אפשר לקרוא כאן. 

מהעיירה Hakone-machi יוצא אוטובוס ל- hakone yumoto משם יש רכבת ל- odawara ממנה התחלנו את הסיבוב באזור.

Hakone-Yumoto

Hakone-Yumoto

Onsen

מי שמקדיש לאזור יותר מיום אחד יכול להנות מבילוי באונסן. אונסן Onsen משמש ביפנית לתיאור מעיינות חמים וגם לתיאור מתחם הרחצה והאכסניות שמסביבו. באופן מסורתי שימשו האונסן בתי מרחץ ציבוריים. כיום הם מהווים חלק חשוב מתיירות הפנים במדינה. ישנם סוגים רבים של אונסן, בהם אונסן פנימי ואונסן חיצוני. חלק מהאונסן משמשים בתי מרחץ ציבוריים וחלקם פרטיים, חלקם מצויים בתוך ריאוקן ryokan. חלק מהריאוקן, שהם מלונות יפניים מסורתיים, מאפשרים כניסה יומית למרחצאות. האקונה הוא אחד האזורים העשירים במי מעינות חמים ולכן אפשר למצוא בו שפע של אונסן. לחצו על הקישור לקבלת רשימה של מקומות מומלצים הפתוחים לציבור.

מפת אזור האקונה Hakone 

לעוד מידע על אפשרויות בילוי באזור כולל עוד מוזאונים מומלצים כנסו לאתר הרשמי של האקונה

יש לי עוד הרבה חוויות מהביקור ביפן אותן אני רוצה לחלוק איתכם על חלקם סיפרתי כאן. כדי שתשארו מעודכנים ותוכלו להמשיך לטייל איתי, אני מזמינה אתכם להצטרף לרשימת התפוצה שלי. אשלח לכם גלויה למייל ובה איידע אתכם על כל פוסט חדש שאפרסם (רק זה לא יותר). תודה שהתלוותם אלי, זה משמח אותי מאד.

 

Facebook Comments

תגובות פייסבוק